Karadağ da Şirket Kurulum ücretleri, şirket kurma amacınıza göre değişkenlik gösterebilir. Fakat en başından belirtmek isteriz ki internet ortamın da dolaşan 2500-3000 eurolar gibi fiyatlar değil. Neden niçin bu kadar yüksek rakamlar dolaşıyor anlamış değiliz ama , NevaSam şirketi olarak belirlediğimiz şirket kurulum bedeli 1250 Euro’dan başlar. Bu durum sizlerin mezuniyet durumunuza göre değişkenlik gösterebilir.

Karadağ ülkesine gelip de şirket kurdurup sonrasın da ödemiş oldukları rakamların çok daha fazla altın da rakamlara  şirket kurulduğunu öğrendiğin de şaşırıp kalan bir çok Türk vatandaşı tanıyoruz. Bu fiyatların ne kadar fazla olduğunu öğrenmeleri inanın çok fazla sürmüyor. Fakat daha buraya gelmeden vekalet gönderip şirket kurdurmak isteyenler mutlaka yüksek fiyatları ödemek zorunda kalıyor ve buraya gelmek zorunda kaldıkların da anlıyorlar ki ödedikleri miktarların çok çok altın da şirket kurulumu yapılıyor. Ama ne yazık ki iş işten geçmiş oluyor. Her firma istediği fiyatı belirleyebilir. Şirket kurmanın giderleri sabittir. Danışmanlık firmaları masrafların üzerine kar bedeli uygular. İşte sorun buradaki kar bedelin de başlıyor. Kimi firmalar çok daha fazla kar bedeli uygularken kimleri daha az uyguluyor.


Karadağ da Şirket Kurulumu + Oturum izni Kaç Para


Oturum ve Şirket işlemleriniz için 1500 Euro ödemeniz yeterli olacaktır.  Bu süreç için 5 iş günü Karadağ ülkesin de olmanız gerekiyor. Ulaşım , konaklama ve diğer özel ihtiyaçlarınız için kendi bütçenize göre ayarlamalar yapabilirsiniz.  Biz sizden sadece 1500 Euro talep ediyoruz.

1500 Euro ödeyerek 5 iş günü sürecini 3 iş gününe indirebilirsiniz.

Vekalet ile Şirket Kurma

Bu güzelim ülkeye gelip işlemleriniz için ayıracak zamanınız yok ise biz sizin yerinize tüm şirket kurulumu işlemlerinizi yapıyoruz. Vekaletiniz ile Karadağ da tüm işlemlerinizi bitirdikten sonra oturum izniniz için 1 sene içerisin de 2 günlüğüne gelmeniz yeterli olacaktır.

Siz buraya gelmeden şirketinizi kurabiliriz ama siz olmadan oturum izni kartı alamayız. Resim çekimi ve parmak iziniz alınacağın dan mutlaka sizin Karadağ ülkesin de olmanız gerekiyor.  Başvurularınızı yaptıktan sonra artık sizin Karadağ ülkesin de olmanıza gerek yok. Yaklaşık  20-25 gün içerisin de oturum kartınız hazır oluyor ve biz size kargo ile gönderiyoruz. İşlemleriniz bu süreç içerisin de bitiyor. Şirketiniz kurulmuş oturum izni kartınız alınmış oluyor

  • Muhasebe ve Sigorta Ücreti


Bu işlemleriniz ve masraflarınız dışın da her ay zorunlu ödemeniz gereken muhasebe ve kendi sigorta ücretiniz bulunuyor. Bu ödemeleri her ay eksiksiz olarak yapmanız gerekiyor.


  1. Her ay 70 Euro Muhasebe ücreti
  2. Her ay 30 Euro Sigorta piriminiz

  • Yıl Sonu Ödemeleriniz


Her yıl oturum kartınızı yenilemeniz gerekecek. Yine oturum kartı yenilemeniz için en az 2 gün Karadağ da bulunmanız gerekiyor. İmzanızı attıktan sonra 20-25 gün içerisin de eğer Karadağ da değilseniz bulunduğunuz adrese kargo ile oturum kartınızı gönderiyoruz. Tabi bu kart yenileme işlemleri için masrafınız oluyor. Bununla birlikte yıl sonu defter kapama ücretiniz ile yapacağınız masraflar bitiyor


  1. 150 Euro Defter Kapama
  2. 250 Euro Oturum Yenileme

Youtube ve benzeri sosyal ağlar da izlediğiniz ve dinlediğiniz gibimi  ?


NevaSam Danışmanlık Şirketi olarak bize ulaşan herkese ayırt etmeksiniz bu ülkenin güzelliklerinden bahsettiğimiz kadar olumsuz yanlarından da bahsediyoruz. Aslında bizim bahsetmenizden ziyade sizlerin bu ülkeyi neden tercih ettiğinizi yada etmek istediğinizi, kimden ne duyduğunuzu ve sizi bu ülkeye hangi amacın getirdiği bilerek sizleri dinleyerek sizler için en uygun Karadağ sunumunu yapıyoruz.

Evinizi satın arabanızı satın gelin mutlaka gelmelisiniz diyen kişi yada kişileri de pek dikkate almadan , gerekirse bu ülkeye gelmeden uzun uzun araştırma yaparak doğru kararlar almanızı öneriyoruz. Bir hışım la hadi ben gidiyorum yada hadi gidelim demeyin.

Türkiye‘den anlık heves ile gelip şirket kurup oturum alıp onca masraf ettikten sonra hiç umdukları gibi bir ülke olmadığını anlayıp da geri dönen çok kişi gördük.

Bu yüzden bu ülkeden ne beklediğinizi netleştirip üzerine uzun uzun araştırmalar yapmalısınız.

NevaSam Danışmanlık olarak her zaman yanınızdayız…